האנשים מאחורי הטרנד, חלק ב'

אפיון הלקוחות ויצירת פרופיל משתמש הוא שלב הכרחי בעבודות המעצב ואדריכל. ספר העיצוב  book of details שהושק לאחרונה על ידי אבן קיסר, שם את הדגש באנשים שמאחורי הטרנד ומתאים להם פתרונות עיצוביים מאבן קיסר. כתבה שנייה בסדרה (הקליקו לכתבה הראשונה)

השתלטות העולם הדיגיטלי על סדר היום והתקשורת הבין-אישית יצר אצל רבים דווקא "תגובת נגד", המתבטאת בצורך בקרבה אנושית וביטוי אישי. דוגמאות לכך אפשר לראות בתפיסה חדשה שמחלחלת לעיצוב המשרד, וכן בחשיבותו הגוברת של המטבח כחלק מרכזי בחלל הבית. הכירו את האנשים מאחורי הטרנד:

מה: Office Revolution

המהפכה שעשו חברות כמו גוגל ואיביי בעיצוב חללי העבודה הפכה את מקום העבודה למגרש משחקים. ברוח זו נוכל למצוא שם תוספות מפתיעות כמו שולחנות פינג פונג, חדרי כושר ועצי פרי, אך גם צורך בהרמוניה ואיזון. בחללי עבודה מסוג זה המטבח ושולחן האוכל הופכים ללב המשרד, מקום שבו נאספים כולם כדי לאכול ולשוחח.

משרדי גוגל תל אביב. צילום איתי סיקולסקי

משרדי גוגל תל אביב. צילום איתי סיקולסקי

המטבח המרכזי במשרדי גוגל בתל אביב. צילום איתי סיקולסקי

המטבח המרכזי במשרדי גוגל בתל אביב. צילום איתי סיקולסקי

 מי: The Sharing Generation
הם קצו בישיבה ממושכת לבד מול המחשב ועתה הם שואפים להתאגד, להקים מיזמים משותפים, להיאסף ולשתף פעולה עם אחרים. במקומות העבודה שלהם הם חולקים גם עיסוקים קבוצתיים כמו ספורט ומשחקים. את רוב העבודה שלהם יכלו לכאורה לעשות מן הבית או בישיבה בבית קפה, אבל המשרד משמש להם עוגן חברתי ואי של יציבות.

אווירה ספורטיבית במשרד. שולחן הפינג פונג שעיצב סטודיו העיצוב RAW EDGES הלונדוני עבור שבוע העיצוב במילנו עם משטחי אבן קיסר

אווירה ספורטיבית במשרד. שולחן הפינג פונג שעיצב סטודיו העיצוב RAW EDGES הלונדוני עבור שבוע העיצוב במילנו עם משטחי אבן קיסר

איך: מראה נקי לחלל ציבורי
מרחיבים את גבולות החומר על ידי שימושים מפתיעים מעולם הפנאי. למשל: שולחן פינג פונג שמשתלב בעיצוב הכולל או ספרי קריאה שמשוקעים במדפים ייעודיים. העיבודים הייחודיים של אבן קיסר מאפשרים לארגן את החלל כך שכלי הגשה גדולים ישוקעו בתוך משטח המטבח וישמרו על מראה נקי. מדף דמוי ענן מרחף יעניק למטבח מראה ייחודי ומעוצב.

image007

פרט מתוך המיצב Islands

image009

כלי הגשה ואחסון שקועים בתוך המשטח. סקיצה של Raw Edges מתוך ספר הדיטיילס של אבן קיסר

מה: Unique Expression

מאז שנות ה-50 של המאה החולפת תפס המטבח את מקומו כלב הבית, המקום שבו מתרחש הכל ושאליו נאספים כולם. כיום, תפיסה זו אף מתחדדת עם חיבורו של המטבח אל חלל המגורים והפיכתו לפתוח וחשוף לעיני כל. בחלל פתוח (open space) המטבח הוא אלמנט עיצובי בולט ומרכזי, מקום לביטוי אישי ולהבלטת הטעם הייחודי והאינדיבידואליות של בעלי הבית.

המטבח לב הבית. צילום: טל ניסים

המטבח לב הבית. צילום: טל ניסים

מי: The Gathering Generation
לאחר תקופה ארוכה של משברים כלכליים וחברתיים, שבה חשו צורך להתרכז בעצמם ולגונן על הנכסים שלהם, הם נהנים עכשיו להיאסף יחד, להתכנס, לשתף פעולה עם אחרים בתחושה של אחדות וזהות משותפת. לצד הצורך להרגיש שייכים הם גם רוצים להרגיש אינדיבידואלים בתוך הקבוצה, וחשים שאולי הגיעה העת למזג בין השניים. הם מחפשים זהות שתאפשר להם להיות שייכים וייחודיים בו-זמנית, ושואפים להיות בעלי טעם ואמירה אישית, לא להיבלע בהמון.

איך: גימורים וחיבורים חדשניים.
נקודות החיבור בין חומרים שונים, שנהוג להסוות בדרך כלל, הופכות לאלמנט עיצובי בפני עצמן. כך לדוגמה עץ ומשטח אבן קיסר שחוברו יחדיו בחיתוך זיג-זג, או חיבור סיליקון כהה ומודגש בין שני משטחים בהירים. היכולת לחרוג מהצורות הסטנדרטיות של משטחים מרובעים או מעוגלים בקצותיהם מאפשרת לנו לחתוך את המשטח בצורות שונות ולשוות לו מראה של ענני נוצה מאווררים.

סקיצה מתוך ספר ה details. איור סטודיו RAW EDGES

סקיצה מתוך ספר ה details. איור סטודיו Raw Edges

סקיצה מתוך ספר ה details. איור סטודיו Raw Edges

סקיצה מתוך ספר ה details. איור סטודיו Raw Edges

ספר הדיטיילס פותח עבור מעצבים ואדריכלים עולם חדש של אפשרויות עיצוב. הנכם מוזמנים לאמץ אותו ככלי עבודה שימושי בבואכם לעצב כל חלל.

הקליקו לספר הדיטיילס המלא

image017

מתוך הספר

תגובות