האנשים מאחורי הטרנד

איך משפיעות מגמות בעולם העיצוב על מראה המטבח ומי הם האנשים שמאחורי הטרנד – ספר העיצוב Caesarstone book of details מציג קווים לדמותם ומתאים לשלל הטיפוסים פתרונות עיצוביים באבן קיסר. כתבה ראשונה בסדרה

הספר Caesarstone book of details שהשיקה לאחרונה אבן קיסר מתרכז בארבע מגמות מובילות המשפיעות כיום על עולם העיצוב. בחרנו לבחון אותן דרך עיניהם של ארבעה טיפוסים שונים, כשלכל אחד מהם יצרנו בספר מרחב מחיה שכמו נתפר על פי מידותיו וצרכיו.
הפרטים הקטנים שעוצבו והותאמו עבור כל דמות בספר על ידי סטודיו Raw Edges הם בבחינת השראה. אנו מזמינים אתכם, מעצבים ואדריכלים, ליצור עבור לקוחותיכם פתרונות עיצוביים ופרטים קטנים המותאמים להם ולצרכיהם באופן בלעדי. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שלב בתהליך.

מה: The New Urban

עם התחזקות המגמה של מעבר מהפרברים אל מרכזים עירוניים צפופים, חללי המגורים האורבניים הולכים וקטנים והופכים ליקרי ערך בכל המובנים. הדירה העירונית העכשווית היא מרחב של לוקסוס אולטימטיבי, כזה שכל פינה בו מושקעת, מלוטשת ומעוצבת. נוסף על כך, החיים בחללים קטנים מאלצים את דייריהם לשמור על סדר וניקיון עיצובי.

פתרונות לחיים צפופים – פרט מתוך מיצג Raw Edges בשבוע העיצוב בלונדון 2014

6

פרט מתוך מיצג Raw Edges בשבוע העיצוב בלונדון 2014

מי: The M Generation
הכירו את בני דור ה-M, דור המובייל. הם גרים בדירות קטנות בערים גדולות וצפופות ומאסו כבר מזמן בקצב החיים המהיר. מרגישים שהם טובעים ברכוש מיותר, ומעדיפים לשכור שירותים מאשר להיות בעלים של עוד רכוש חסר ערך. שירותי ענן מכילים את ספריית המוזיקה שלהם, הסרטים והתמונות שלהם נמצאים ברשת. יש גם מי שמכנים אותם "הדור קל הרכוש" (asset light generation).

איך: פתרונות אחסון מפתיעים
חללים מסוג זה דורשים פתרונות מתוחכמים לסדר ואחסון, שיהיו חסכוניים במקום אך יתפקדו ביעילות, מבלי להתפשר על מראה מעוצב ומוקפד. כאן נכנסים לתמונה העיבודים המתוחכמים של אבן קיסר. בעזרת טכנולוגיית CNC אפשר לחתוך את האבנים וליצור דיטיילים מדויקים. למשל: מדף דק צמוד לקיר ששקועים בו מֵכלי אחסון לקפה, תה וסוכר, או העלמת וווים ומחברים ובמקומם חיתוך מקום למגבת במשטח עצמו.

14 (1)

ארגון וסדר בחללים קטנים. סקיצה מתוך הספר Caesarstone book of details

מה: Perfect Form

העלייה ברמת החיים הביאה עמה עיסוק הולך וגובר בעולם האוכל. תכניות הבישול שמאכלסות את שעות הפריים טיים בטלוויזיה הם אחד הביטויים לכך, וכך גם הנוכחות של הנושא ברשתות החברתיות ובבלוגים. העניין בעולם הקולינריה חוצה קהלים וסוחף נשים וגברים כאחד, והופך את התפקוד והעמידות של המטבח להכרחיים.

1

מטבח פעיל דורש תפקוד ועמידות לאורך זמן. מתוך המיצב Islands, מילנו 2014

3

קרשי חיתוך ששוקעו במשטח, מוכנים לעבודה. מתוך המיצב Islands, מילנו 2014

מי: The Normcore Generation
השעות האהובות עליהם הן לפנות ערב, כשהם שבים הביתה ופורקים על המשטח במטבח את ארגז הירקות והפירות שקיבלו מן המשק האורגני שאליו הם מנויים. הם אינם זקוקים למטבח מקצועי ובהחלט יכולים להסתפק במטבח מאובזר ומאורגן, פתוח לרווחה, שהכל בו חשוף ונגיש. הם בורחים מהשתייכות אופנתית וחשים צורך להתלבש כמו שהם רוצים ולהצטייד, לכאורה, רק במה שהם צריכים. הם "נורמקורים" – נורמליים הארד קור, בוחרים בכל מה שהוא פשוט, בסיסי ובנאלי.

איך: משטחי עבודה מאובזרים
מטמיעים את מכשירי החשמל, הכלים והאביזרים בנישות ייעודיות ובכך יוצרים משטחי עבודה מאובזרים, מסודרים ונוחים לעבודה. נוסף על כך, מטבח שמבשלים בו לעתים קרובות דורש חומרים בעלי עמידות גבוהה ותחזוקה קלה. כאן יבואו לידי ביטוי יכולות העמידות של משטחי אבן קיסר. גם לאחר עבודה אינטנסיבית המשטח נותר היגייני ולא מצטברים עליו חיידקים ועובש.

10

מכשירי החשמל שוקעו בנישות יעודיות במשטח. פרט מתוך Islands, מילנו 2014

 

15.2

מטבח שמותאם לחובב בישול: מאובזר, פתוח לרווחה, שהכל בו חשוף ונגיש.

12

מתוך הספר Caesarstone book of deatails

 

בקרוב: חלק ב' – החיים במשרד המעוצב והצורך בביטוי אישי
בשנים האחרונות עבר החלל המשרדי מהפכה. הדימוי של חללים אפרוריים ומנוכרים פינה את מקומו לתפיסה חדשה הדוגלת בהפיכת מרחב העבודה לחווייתי, מפנק ומעורר השראה. בחלק הבא נביא קווים לדמותם של בני דור השיתוף, שקצו בישיבה המבודדת מול מסך המחשב, ונראה כיצד יוצרים חללים שמאזנים בין שני קצוות: הצורך בתחושת שייכות והשאיפה לביטוי אישי.

לחצו לקריאה בספר הדיטיילס המלא

 

תגובות