חוויה מעצבת

ב-25 השנים האחרונות המעצב מיכאל אזולאי פועל במנעד רחב של פרויקטים כמו מסעדות, חנויות ובארים, ביניהם רשת מסעדות ריבר, המועדונים TLV, האומן 17 ועוד. בעשור האחרון הוא מתמחה בעיצוב בתי מלון ומגורי יוקרה. ״הדבר הכי חשוב בעיצוב ובתכנון בתי מלון הוא חווית הלקוח״, אומר אזולאי על שלושה מהמלונות שהיה אחראי בהם על עיצוב הפנים: ״חוויה שנובעת מהסיפור של כל מלון, ולוקחת בחשבון את המיקום הגיאוגרפי ואת קהל היעד שלו.

״זו חוויה שמלווה את הלקוח החל מהרגע שהוא נתקל במלון בחיפוש שלו באינטרנט, ועד לרגע שהוא יוצא מהמלון בדרך חזרה הביתה: השפה העיצובית, המיתוג, חוויית האירוח שאתה מטמיע אצל עובדי המלון. כולם ביחד יוצרים את ה-vibe שמרכיב את הסיפור״.

לובי מלון מגדל דוד בנתניה. צילום: איתי סיקולסקי

לובי מלון מגדל דוד בנתניה. צילום: איתי סיקולסקי

את העבודה על מלון מגדל דוד בנתניה, ששייך לרשת המלונות הבינלאומית M Gallery by Sofitel – מלון בוטיק בן 80 חדרים הכולל ספא בשטח 1,000 מ״ר – עשה אזולאי ביחד עם חברת המיתוג 360up. ״הרעיון היה לבנות ארמון מודרני לאהובתו של השולטן, לא מה שאנחנו מכירים עם קשתות ושנדלירים. כל החוויה מבחינה עיצובית היא עוצמתית ומוגזמת, ובגלל שהוא שוכן למרגלות הים התיכון, לקחנו אלמנטים אורינטליים מזרחיים ושילבנו אותם עם קלאסיקה אירופאית, פיתוחי עץ עם טקסטורות של משרביות שיצרנו במיוחד. לכן, הבחירה הטבעית בעבור משטח דומיננטי לאיזור הספא היה דגם 5100 Vanilla Noir של אבן קיסר, שמאופיין במראה יוקרתי ודרמטי עם רקע שחור עמוק ועורקים בגווני זהב״.

במלון אינדיגו, מלון בוטיק אופנתי בלב מתחם הבורסה ברמת גן, ששייך לרשת מלונות אינדיגו, הרעיון היה ״לייצר משהו שמח וצבעוני בלב אזור התעשייה של רמת גן, שמשלב בין אופנה, שיק, עיצוב וקולינריה. המיקום הגיאוגרפי של המלון, בצמוד לבורסת היהלומים, בא לידי ביטוי בשפה הגרפית של המלון ובטפטים בחדרים״. כך, בחדרי הרחצה בחר אזולאי ״להרגיע״ את החלל תוך שימוש בדגם 1141, משטח לבן וקלאסי, המכניס שקט ורוגע בסביבה האורבנית העמוסה המאפיינת את האזור.

לובי מלון אינדיגו. צילום: איתי סיקולסקי

לובי מלון אינדיגו. צילום: איתי סיקולסקי

ספא מלון אינדיגו. צילום: איתי סיקולסקי

ספא מלון אינדיגו. צילום: איתי סיקולסקי

במלון גולדן קראון, מלון בוטיק המיועד לקהל העסקי, ליד הגנים הבהאיים במושבה הגרמנית בחיפה, המטרה הייתה לאפשר לאורח להישאר בחדר ולעבוד בלי הרבה הפרעות. ״לכן, זה מלון מאוד פיין בדיטיילים ובצבעוניות שלו, עם קווים נקיים שקיבלו השראה במינון נמוך מהגנים הבהאיים והנמל, מין טוויסט עיצובי שמזכיר לאורח את האזור שבו הוא נמצא״. בחדרי האמבטיה במלון זה השתמש אזולאי בדגם 5131 Calacatta Nuvo, המאופיין במראה אלגנטי, מכובד ונינוח הודות לעורקים היוקרתיים. בכך משתלב המשטח עם האמירה והחוויה של האורחים העסקיים בו.

״אני אוהב להשתמש במשטחים של אבן קיסר בעיקר בגלל היכולת לעבד את המשטחים בכל צורה וליצור מהם אלמנטים עיצוביים. אנחנו רואים את ההתפתחות הזאת בשנים האחרונות, דרך שיתופי הפעולה עם מעצבים כמו טום דיקסון או סטודיו ננדו. שלקחו את המשטחים והפכו אותם לפריט עיצובי.

״מעבר לכך, אחד הדברים החשובים הוא שהמשטחים של אבן קיסר נשארים אותו הדבר במשך שנים: הם לא משנים את הצורה או הצבע שלהם, נשארים אסתטיים ונקיים, וזה חשוב במיוחד בבתי מלון כשהאורח רואה את המשטח כחדש כל הזמן. אין פגיעה של חומרי ניקוי מבחינת הפרקטיקה של עבודה, וזה נותן לנו אורך חיים ארוך הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפעולית״.

מקלחת בחדר שינה, מלון גולדן קראון חיפה. צילום: איתי סיקולסקי

מקלחת בחדר שינה, מלון גולדן קראון חיפה. צילום: איתי סיקולסקי

חדר במלון גולדן קראון חיפה. צילום: איתי סיקולסקי

חדר במלון גולדן קראון חיפה. צילום: איתי סיקולסקי

״מגוון הצבעים של משטחי אבן קיסר בשנים האחרונות הוא עצום, והיכולת שלי להתאים את העיצוב לכל מלון ומלון היא אינסופית. לא משנה עם איזה עוד חומרים אני עובד, תמיד אמצא את המשטח שיוכל להתאים לי גם מבחינת הצבעוניות וגם מבחינת החומר. אין חומר שלא יושב טוב ביחד עם אבן קיסר, בגלל המנעד הרחב וההתפתחות של החברה, שכל הזמן מחדשת, מעבר למיקס שאפשר לייצר בין המשטחים של החברה עצמה״.

בסופו של דבר, מסכם אזולאי ואומר שעיצוב טוב מחובר לשורשים של הפרויקט, ״בין אם אתה מחבר אותו ללקוח ולרצונותיו ובין אם לאזור שבו נמצא הפרויקט. מה שעשיתי ברמת גן לא יתאים לניו יורק, ואם אני נכנס למלון ואני מרגיש בו נוח, טוב, זו הצלחה. אנחנו לא מעצבי תפאורות, מה שאנחנו עושים אמור להישאר שם להרבה שנים, וההכרח לחשוב קדימה הוא חלק גדול מהעבודה; ואת זה אני יכול להשיג, בין השאר, בעזרת המשטחים של אבן קיסר״.

חדר במלון אינדיגו. צילום: איתי סיקולסקי

חדר במלון אינדיגו. צילום: איתי סיקולסקי

לובי מלון גולדן קראון. צילום: איתי סיקולסקי

לובי מלון גולדן קראון. צילום: איתי סיקולסקי

 

תגובות