חמישה טיפים לתכנון מטבחים קטנים

אחד האתגרים הגדולים בתכנון דירות ובתים קטנים יחסית, הוא תכנון המטבח, המהווה את הלב של הבית, במיוחד לאור השינוי בתפקידו של המטבח, שבשנים האחרונות לרוב מחובר לסלון. לכן, בשונה מתהליך התכנון של מטבחים גדולים, ״התכנון של מטבחים קטנים צריך להיות מדוייק יותר ונאמן יותר לצרכים של דיירי הבית, ופחות לאופנות מתחלפות״, אומרת האדריכלית ומעצבת הפנים לימור בן הרוש, שב-20 השנה האחרונות עוסקת בעיקר במגזר הפרטי, ושמאמינה שגם אם השטח של המטבח קטן יחסית, הוא צריך להיות במרכז הבית, נגיש פתוח ומזמין.

צילום: שי אפשטיין

מדוייק ונאמן לצרכים של דיירי הבית . צילום: שי אפשטיין

1. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להבין כמה נפשות גרות בבית ואיך מתנהל התא המשפחתי: להבין מה הצרכים האלמנטריים של המשפחה – האם אוהבים לאכול בבית? לארח? לבשל? איפה מתרכזים חיי היום יום בבית? במיוחד אם הבית קטן יחסית וכולם מתרכזים במטבח, צריך להבין איך העיצוב של הבית מתכתב עם זה של המטבח ולא להמציא נטע זר.

2. אני מאד אוהבת מזווים, כמעט בכל מטבח שאני מעצבת אני מתכננת מינימום מזווה אחד, ואז הכל קורה סביבו. בדרך כלל בבתים קטנים יש בעיה מבחינת איכסון ואז נוצר מצב שהכל דחוס והמטבח אף פעם לא מסודר. מזווה הוא משהו שמאפשר נפח איכסון גדול ונותן פיתרון לכל המוצרים היבשים בבית במיקום נוח.

מזווה: נפח איכסון גדול ופיתרון במיקום נוח. צילום: שי אפשטיין

מזווה: נפח איכסון גדול ופיתרון במיקום נוח. צילום: שי אפשטיין

3. חשוב מראש לשים לב לכל המידות של מוצרי החשמל ולתכנון שלהם במרחב של משולש העבודה – המשטח, התנור והמקרר – במיוחד במטבחים קטנים, כדי להימנע ממצב שבסוף אי אפשר לפתוח את התנור כי המקרר צמוד אליו ואז הידיות מתנגשות אחת בשנייה. צריך להבין שבמטבחים כאלו המקררים הגדולים של המטר ועשרים לא ייכנסו, וגם אם כן גוש נירוסטה גדול באמצע המטבח יגנוב את ההצגה. באותן האופן אני ממליצה על תנור 60 ס״מ ולא על 90 ס״מ, למרות שעם הכיריים אפשר יותר לשחק. בסופו של דבר חשוב שהכל יהיה פרופורציונלי למידות המטבח.

9A

תכנון נכון של כל מוצרי החשמל במרחב של משולש העבודה. צילום: שי אפשטיין

4. אור נכון במטבחים קטנים יכול לפתוח את המטבח ולעשות לו טוב. חשוב להבין את המיקוד האור, שיכול לפתוח את המטבח וליצור תחושה של מטבח גדול יותר ממה שקיים בשטח. אני ממליצה על אור לבן ופסי לד שעובדים טוב במטבחים קטנים.

5. מבחינת צבעוניות, במטבחים קטנים אני אוהבת להשתמש בדרך כלל במשטחים בהירים, שפותחים את המטבח, במיוחד אלו בגימור מט ולא מבריק. לדוגמה, Fresh Concrete 4001 או Cosmopolitan White 5130 של אבן קיסר: יש בהם משהו מאד אלגנטי, והם גם מאד נוחים לניקוי. ככלל הקו העיצובי שלי מאד נקי, ולכן אני כמעט ולא משתמשת באביזרים שמעמיסים על העין. כל המוסיף גורע, במיוחד במטבחים קטנים.

צילום: שי אפשטיין

אור לבן ופסי לד שעובדים טוב במטבחים קטנים. צילום: שי אפשטיין

תגובות