חקוק באבן – האדריכל ארנון ניר

arc_pic1

צילום: עמית גירון

"חקוק באבן" היא פינה קבועה בבלוג אבן קיסר, שמארחת בכל פעם אנשי מקצוע מתחום האדריכלות והעיצוב המשיבים על שאלון זהה ומעבירים אותו הלאה. והפעם: האדריכל ארנון ניר, שהקים לפני 12 שנה את סטודיו "arstudio", העוסק בבנייה פרטית ובעיצוב חללים מסחריים, גלריות ומלונות בוטיק. סגנונו העיצובי מזוהה כ"מודרניזם חם", המשלב בין אדריכלות עכשווית לנגיעות מעולמות מגוונים.

אבן דרך

נקודת ציון משמעותית בקריירה היא הרגע שבו הבנתי שאדריכלות היא מה שאני רוצה לעשות בחיי, שהיא התחום שמאגד ומחבר את הדברים שמדברים אליי: יצירה, תהליך מחשבתי, מורכבות ורב-שכבתיות, התעסקות במהות ובאסתטיקה ברמה הגשמית, תוך התייחסות להקשרים תרבותיים, אהבת אדם ועבודה עם אנשים.

בית פרטי במרכז הארץ

בית פרטי במרכז הארץ, צילום:עמית גירון

אבן נגף

העשייה באדריכלות כמכלול מציבה אינספור אתגרים, מבניית צוות איכותי, דרך התנהלות מול מגוון רחב של אנשים, רשויות, יועצים ומבצעים, ועד האתגר המרכזי, שהוא להיות משמעותי, ולהביא משהו מעבר לדברים הברורים מאליהם, כמו תכנון נכון של חללים וקוהרנטיות אדריכלית. זה יכול להתבטא בסיטואציה בחלל, בפרטים מיוחדים, בטיפול בחומר או באמירה האדריכלית הכוללת. במבט לאחור חשוב לי לזהות בכל פרויקט הישגים שמבחינתי הצדיקו את הבחירה בי ובסטודיו שלי.

גלריה זימאק לאמנות עכשיווית

גלריה זימאק לאמנות עכשיווית, צילום:עמית גירון

אבן חן

יש לי, וכנראה תמיד תישאר לי, פינה חמה בלב לפרויקטים הראשונים שהשלמתי, ולאנשים שנתנו בי את אמונם והפקידו בידי את עיצוב מרחב המחיה שלהם עוד לפני שיכולתי להציג לפניהם "הוכחות" ליכולות שלי.

בית פרטי בתל אביב

בית פרטי בתל אביב, צילום:עמית גירון

בית פרטי במרכז הארץ

בית פרטי במרכז הארץ, צילום:עמית גירון

 אבני בניין

העקרונות המנחים בעבודתי הם הקשבה. פתיחות. יצירתיות. הקשבה: למי שפונה אליי ובוחר בי ובסטודיו שלי להיות הגורם המשמעותי ביצירת מרחב המחיה שלו. הקשבה לחברי הסטודיו, לשותפי היקר ישי ברסלוואר ולעצמי. הקשבה לסביבה, לזמן ולכל מי ששותף לתהליך היצירה וחפץ בהצלחתה.
פתיחות: לאפשרויות, לרעיונות, לכיוונים לא צפויים, מבלי לוותר על התפיסה והדרך שאני מאמין בה.
יצירתיות: מרכיב מרכזי וכמעט ברור מאליו שאני והסטודיו שלי מחויבים אליו.

אבן החכמים

מקורות ההשראה שלי שונים ומשונים, אבל תמיד נובעים מתוך ניסיון לזכך כל פרויקט ולהבין מה היסוד שמאפיין אותו. זאת תוך חיפוש בנבכי הזיכרון החזותי אחר מראות, טיולים, השפעות ומפגשים מהעבר, ושימוש בהם באופן אחר, על ידי מתן פרשנות מחודשת מותאמת למצב המבוקש.

בית פרטי בתל אביב

בית פרטי בתל אביב, צילום:עמית גירון

אבן פינה

אנחנו עובדים בימים אלו על מגוון פרויקטים במקביל: בתים פרטיים, תחום שאני אוהב מאוד ומתרגש מהעשייה שלו, לצד עבודה על בית ספר לאמניות בהרצליה, מתחם אירוח ייחודי במושבה בת שלמה, בנייני מגורים בתל אביב וסניפים חדשים של מותג האיפור והקוסמטיקה "איל מקיאג'".

בית פרטי בגליל העליון

בית פרטי בגליל העליון, צילום: עמית גירון

האבן המתגלגלת

אני מעביר את השאלון לאדריכל יואב אנדרמן, אדריכל מוכשר, אמיתי, שאני מעריך את היצירה שלו וחושב שהוא עושה טוב לסביבה הבנויה.

מלון האפנדי בעכו

מלון האפנדי בעכו, צילום: עמית גירון

תגובות