חקוק באבן – האדריכל עדי סמט

"חקוק באבן" היא פינה קבועה בבלוג אבן קיסר, שמארחת בכל פעם אנשי מקצוע מתחום האדריכלות והעיצוב המשיבים על שאלון זהה ומעבירים אותו הלאה. והפעם: האדריכל עדי סמט

את המשרד סמט אדריכלים פתח עדי סמט בשנת 2002 לאחר שעבד במשרדים מובילים בארץ ובחו"ל. בשנת 2006 הצטרפה תמר סמט, שותפתו, וכיום עוסק המשרד במגוון רחב של פרויקטים פרטיים ומסחריים. טביעת האצבע של סמט מתאפיינת בניקיון מודרניסטי, קווים גאומטריים ברורים והתייחסות מעמיקה לפונקציונליות של החלל ולשטח והנוף המקיפים אותו.

08

מבט אל הסלון. בית בסביון, צילום: עוזי פורת

05

מבט מבחוץ. בית בסביון, צילום: עוזי פורת

אבן דרך

נקודת ציון משמעותית עבורי הייתה כאשר חברנו לעבודה משותפת תמר ואני. עם סיום הלימודים, כל אחד מאתנו עבד כשכיר במשרדים מובילים. אני יצאתי לעצמאות ב-2002 ותמר הצטרפה לאחר כארבע שנים. השלמנו אחד את השני ועד היום יש בינינו תיאום מושלם שעובד לטובת הלקוח.

 אבן נגף

האתגר העיקרי בעבודה שלנו הוא לתפור ללקוח את החליפה המושלמת לו בשילוב ה"אני מאמין" שלנו, וללא פשרות.

13

בית ברמת השרון, צילום: עמית גירון

14

בית ברמת השרון, צילום: עמית גירון

אבן חן

כל פרויקט הוא הבייבי שלנו ואת כולם אנחנו אוהבים. כל אחד מהם מביא אתו אתגרים חדשים ודינמיקה שונה. אנו משתדלים לתת לכל פרויקט את הייחודיות שלו, כך שיהפוך ליצירה בפני עצמה.

 
11

בית ברמת השרון, צילום: עמית גירון

12

המטבח, מבט מחדר המשפחה. בית ברמת השרון, צילום: עמית גירון 

אבני בניין

העקרונות המנחים אותנו תמיד הם השילוב בין פונקציונליות לעיצוב. הבית, בסופו של דבר, הוא מכונה מורכבת שעליה לעבוד נכון בשירות הלקוח. אנחנו מקפידים ליצור חלל על-זמני עד כמה שניתן, תוך החלטה ברורה לא ללכת שבי אחרי טרנדים חולפים. חשוב לנו לתת שירות טוב ללקוח ולא פעם הקשר שנוצר במהלך הפרויקט נשמר לאורך שנים.

07

בית בסביון, צילום: עוזי פורת

03

בית בסביון. התעמקות בשטח במקיף ובתנאי הנוף, צילום: עוזי פורת 

אבן החכמים

מקורות ההשראה שלנו מאוד מגוונים. באופן טבעי, בכל הטיולים שלנו אנחנו משלבים אדריכלות, אמנות, תערוכות וגלריות, כך שאין דבר ספציפי שניתן לשים עליו את האצבע.

בית בסביון

בית בסביון, צילום: עוזי פורת

בית ברמת השרון

בית ברמת השרון, צילום: עמית גירון

אבן פינה

בימים אלו אנחנו עובדים על תכנונו של מלון בוטיק בבניין לשימור בנווה צדק. אופי הפרויקט שונה בתכלית מהבנייה הפרטית, ומלווה בבניית קונספט ומיתוג שמשפיעים על עיצוב החללים. כמו כן, ההתמודדות עם בניין לשימור מאתגרת במיוחד.

האבן המתגלגלת

אשמח להעביר את השאלון לאדריכל סרג' בן- דוד, חבר וקולגה מוכשר מאוד.

10

בית בסביון, צילום: עוזי פורת

04

חדר רחצה, בית בסביון, צילום: עוזי פורת

צילום: עודד סמדר, עמית גרון ועוזי פורת.

תגובות