טבעי, קונספטואלי, אקספרימנטלי

GNL_9770

מימין Vanilla Noir 5100, משמאל Rose Quartz Concetto 8410. צילום: גיא נחום הלוי

כשאלון ליבנה חיפש השראה לצילום קולקציית חורף 2017 שלו, הוא חיפש מוטיב שישדר את המאפיינים של הקולקציה: צורות אורגניות וטבעיות מצד אחד, ומשהו מודרני, עכשווי ונקי מצד שני. את הפתרון הוא מצא בסדרת משטחי ה-Supernatural של אבן קיסר, השואבת השראה מצורות, צבעים וטקסטורות הקיימים בטבע, תוך שהיא מעניקה לו פרשנות עיצובית עכשווית. ״זו לא אבן שחתכו והשתמשו בה סתם כך, אלא עיצוב חדש ועכשווי, ומהבחינה הזו משטחי ה-Supernatural של אבן קיסר התאימו לי מבחינת הצבעוניות, הקונספט והמראה העכשווי שרציתי ליצור״, הוא מספר.

Rose Quartz Concetto 8410

Rose Quartz Concetto 8410. צילום: גיא נחום הלוי

ליבנה, שעבד אצל מעצב העל האיטלקי רוברטו קוואלי והתמחה בבית האופנה של המעצב אלכסנדר מקווין בלונדון, הוא הישראלי הראשון שהציג באופן קבוע בשבוע האופנה הבינלאומי בניו יורק. מאז הוא הספיק להלביש את הסלבריטאיות הגדולות בעולם באופן קבוע: בין לקוחותיו נמנות דוגמנית העל נעמי קמבל, ביונסה, ליידי גאגא, משפחת קרדשיאן ועוד רבות נוספות.

מימין Rose Quartz Concetto 8410, משמאל Statuario Maximus 5031

מימין Rose Quartz Concetto 8410, משמאל Statuario Maximus 5031. צילום: גיא נחום הלוי

״ההשראה לקולקצייה נבעה משילוב בין צורות טבעיות ואורגניות לבין דימויים, צורות ותחושות יותר עתידניות״, הוא מוסיף. ״יש בה ניסיון לבנות וליצור פרופורציה חדשה של גוף, של סילואט פחות מוכר, לפעמים בצורה, בסימטריה, בנפחים, או בהגזמות באזורים מסויימים כמו המותן או הכתפיים; והכל בצבעוניות מונוכרומטית של שחור, לבן, אדום וורוד. אני חושב שהקולקציה ממשיכה את הקו הגיאומטרי והמפוסל שלי, אבל היא מחדשת בכך שהיא פחות ׳השטיח האדום הסקסי׳. היא קצת יותר קונספטואלית, אפילו קצת אקספרימנטלית״.

Vanilla Noir 5100

Vanilla Noir 5100. צילום: גיא נחום הלוי

כמי שמצהיר על עצמו שהוא לא מתיישר לפי מגמות קיימות, ליבנה אומר שאצלו הקולקציות לא נשענות אף פעם על טרנדים או תחזיות אופנה: ״ההשראה מגיעה מהמקומות שאני חווה, מרגיש, מחפש, ורוצה להביע את עצמי. לפעמים יוצא שזה תואם את רוח הרגע ולפעמים לא.

״זה פחות משהו שאני מתעסק בו, אני יותר מתבסס על תחושות, ואני מקווה שאפשר לראות את זה בקולקציה הנוכחית, שהיא כאמור אמנותית וניסיונית יותר. כמובן שאשמח אם יאהבו או ילבשו אותה, אבל הרצון להתיישר לפי טרנד כזה או אחר  אף פעם לא היה נקודת המוצא שלי״.

Rose Quartz Concetto 8410

Rose Quartz Concetto 8410. צילום: גיא נחום הלוי

תגובות