למתוח את החומר

למעלה מ־800 אדריכלים ומעצבים השתתפו בשבוע שעבר בחוויה חושית ייחודית ששילבה את הקולקציות החדשות, חומרי הגלם והעיצובים לשנת 2017, של טמבור, קליל ואבן קיסר, תחת הכותרת Make Sense. שלוש החברות עוררו את החושים השונים של הקהל באמצעות שימושים שונים ויוצאי דופן בחומרי הגלם והמוצרים של כל אחת מהמשתתפות, ועודדו אותו לבחון מחדש את גבולות המרחב הפיסי תוך שימוש בטקסטורות ובצבעוניות לא שגרתיות ובנקודות מבט חדשות ומפתיעות.

ועידת האדריכלים השנתית של טמבור, קליל ואבן קיסר. צילום: לנס הפקות

ועידת האדריכלים השנתית החמישית של טמבור, קליל ואבן קיסר. צילום: לנס הפקות

המתחם הטרופי. צילום: לנס הפקות

ספספל החוליות עשוי דגם 7011 במתחם הטרופי. צילום: לנס הפקות

הכניסה לאולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב חולקה לשלושה מתחמים – טרופי, אורבני ומדברי. כל אחד מהמתמחמים היה שונה זה מזה ב־Look&Feel ובחוויה החומרית והחושית שהוא הציע. כל אחד מהמבנים בכל מתחם מתח את גבולות החומר בדרכים מפתיעות ומעוררות השראה.במתחם האורבני למשל הוצב עגורן ענק בנוי מדגם 5100 שחור של אבן קיסר שנחתך בטכניקת ווטרג׳ט, לצד יונים עשויות ממשטח בטון 4003. כחלק מההשקה המתוכננת לשנת 2017 הוצגו בפעם הראשונה מדרגות עשויות מהדגם החדש White Attica 5143, וחיפויים במשטח 4033 Rugged Concrete במראה בטון מחוספס וגולמי, שהשלימו את החוויה האורבנית של השיטוט בג׳ונגל העירוני.

המתחם האוברני. צילום: לנס הפקות

"ג'ונגל של בטון" במתחם האוברני. צילום: לנס הפקות

הבאר במתחם המדברי. צילום: לנס הפקות

כיפוף משטח אבן קיסר בטכניקה מיוחדת, הבאר במתחם המדברי. צילום: לנס הפקות

במתחם המדברי שלטה צבעוניות חמה בגווני צהוב, חום וכתום מדבריים עם קירות שנצבעו בשליכט צבעוני של ״טמבור״ וחלונות בגימור מגורען בצבעי חמרה של ״קליל״. במרכז המתחם נבנתה באר ממשטחי אבן קיסר, המחישה את יכולת העיבוד של משטחי אבן קיסר בצורה מעוגלת בטכניקת כיפוף מיוחדת. סביב הבאר הונחו אריחי אבן קיסר בצורות גיאומטריות חופשיות שהדגימו כיצד ניתן לרצף חללים בצורות לא קונבנציונליות. אחד הקירות במתחם עוטר בחמסות שהיו עשויות אף הן מאבן קיסר. ולהשלמת החוויה כל אחד מהמבקרים יכל לתרום את חלקו בפסל סביבתי מתהווה שהיה עשוי מחול צבעוני.

מדרגות מאבן קיסר. צילום: לנס הפקות

הדגם החדש White Attica 5143 מציג מדרגות מאבן קיסר. צילום: לנס הפקות

המשרביות, החמסות והעגורן - כולם מאבן קיסר. צילום: לנס הפקות

המשרביות, החמסות והעגורן – כולם מאבן קיסר. צילום: לנס הפקות

בלב המתחם הטרופי נצבעו הקירות בצבעים צבעוניים וססגוניים והשוו למקום אווירה שמחה ואקזוטית. משרביה עשויה דגם 6141 מאבן קיסר, המחישה את יכולות החיתוך המדויקות ואת הגמישות של החומר. לצידה היה אפשר להתרשם מ-Piece של ממש: ספסל חוליות שנבנה כולו מדגם 7011 השייך לסדרת הגליטרים. עיבוד המשטח בעל מאפיינים מאובחנים, קיבל אינטרפטציה חדשה והציג מראה שונה לאור העיבוד הצורני.

שלושת החללים השלימו זה את זה, והעניקו חוויה חומרית וחושית יוצאת דופן, שהושלמה עם הרצאות מקצועיות של האדריכלים המובילים יואב אנדרמן ממשרד אנדרמן אדריכלים, מיכל קימל אשכולות מקימל אשכולות אדריכלים וסיגל ברנוביץ, ושנחתמה עם מופע על חושי של האמן ליאור סושרד שגם הנחה את האירוע.

נתראה בשנה הבאה.

ספסל החוליות. צילום: אבן קיסר

ספסל החוליות. צילום: אבן קיסר

היונים מאבן קיסר. צילום: לנס הפקות

היונים מאבן קיסר. צילום: לנס הפקות

 

תודה מיוחדת ל"שיש גל" שעזרו לנו להפוך את החלומות שלנו למציאות

 

תגובות