מדריך אבן קיסר למילאנו 2016

שבוע העיצוב של מילאנו, שיתקיים בין 12 ל-17 באפריל, הוא אירוע הפסגה של עולם העיצוב – המקום שאליו נוהרים מעצבים, אדריכלים ושוחרי עיצוב מכל העולם. עם יותר מ-400 אלף מבקרים ומאות אירועים, תערוכות, ארמונות, האנגרים ואולמות תצוגה, מילאנו כולה לובשת חג ושכונות שלמות בעיר מתחרות זו בזו על תשומת הלב. גם השנה ריכזנו עבורכם 10 דברים שאסור להחמיץ.

אבן קיסר מציגה במילאנו זו השנה הרביעית ברציפות. השנה תציג אבן קיסר את ״The Restaurant״ – מיצב ענק רב השראה, בתכנונו של המעצב הבריטי טום דיקסון. המיצב יוצג במבנה עתיק מהמאה ה-18 המשמש כיום כמוזיאון הילדים של מילאנו (MUBA). דיקסון עיצב ארבעה מטבחי-קונספט, השואבים את השראתם מארבעת היסודות: אדמה, אוויר, מים ואש. כל אחד מהמטבחים שונה בצבעיו ובסגנונו, בריהוט ובאביזרים המשלימים ואף במזון שיוכן ויוגש בו. על הקונספט הקולינרי אחראי סטודיו עיצוב האוכל Arabeschi di Latte, והתוצאה היא חוויה רב-חושית, המשלבת עיצוב וקולינריה.

התצוגה של אבן קיסר נכללת מדי שנה ברשימה היוקרתית של אתרי חובה בשבוע העיצוב במילאנו, שמפרסם מגזין העיצוב הבינלאומי Wallpaper. השנה אף בחר המגזין לקיים את המסיבה השנתית המפורסמת שלו בחלל התצוגה של אבן קיסר. לאלו מכם שמתעתדים לבקר בשבוע העיצוב של מילאנו, אספנו תשע המלצות נוספות לאירועים, תערוכות, מיצגים והשקות שלא כדאי להחמיץ:

Fire Kitchen

Fire Kitchen

- 1 -

אבן קיסר וטום דיקסון מציגים את ״The Restaurant״, מיצב קונספטואלי בלב מבנה עתיק מהמאה ה-18, המבטיח חוויה עיצובית וקולינרית בלתי נשכחת.
La Rotonda della Besana, Via Enrico Besana | caesarstone-tomdixon.com

חדר עתידני בעיצוב פביו נובמברה מתוך התערוכה ROOMS. Novel Living

חדר עתידני בעיצוב פביו נובמברה מתוך התערוכה ROOMS. Novel Living. צילום: יח״ץ

- 2 -

התערוכה הרשמית של שבוע העיצוב במרכז הירידים של מילאנו, Salone del Mobile, חוגגת עם מעל 1,300 מציגים מ-160 מדינות. השנה יוקדש לראשונה אגף מיוחד, xLux, למותגי יוקרה מעולם האופנה, הרכב והתיירות, כמו רוברטו קוואלי, ורסאצ׳ה, ריץ ולמבורגיני. התערוכה הדו-שנתית לעיצוב מטבחים וחדרי אמבט, Eurocucina, תתמקד בכלים לבית החכם, בתקשורת בין מכשירים ובפרסונליזציה.
Fiera Milano, Rho | salonemilano.it/en

- 3 -

התערוכה המרכזית במוזיאון הטריאנלה, ״עיצוב בעקבות עיצוב״, תוקדש לשינויים בתרבות החיים, העבודה והמגורים, ולענפים החדשים שצמחו בעיצוב בעידן הגלובלי והדיגיטלי. בתערוכת הקונפסט ״חדרים – חיים חדשים״ יעברו המבקרים בין חדרים דמיוניים שיצרו מעצבים מובילים, ביניהם פביו נובמברה, אלסנדרו מנדיני, מרקו רומנלי ואחרים.
Triennale museum, Viale Emilio Alemagna  6 | triennale.org

אגרטלים של שגב מואיסה בתערוכת Yes & המציגה עיצוב ישראלי בטריאנלה

אגרטלים של שגב מואיסה בתערוכת Yes & המציגה עיצוב ישראלי בטריאנלה. צילום: יח״ץ

- 4 -

הפקולטה לעיצוב של המכון הטכנולוגי חולון תציג שתי תערוכות. בראשונה, ״YES &״, שתוצג בטריאנלה, כ-20 מורים, סטודנטים ובוגרים של הפקולטה יציגו תמונת מצב של עיצוב ישראלי עכשווי. בשנייה, ״Poetry״, יציגו סטודנטים לעיצוב פרשנות חדשה ועיצוב ייחודי למוצר יומיומי.
YES &: BASE, Via Bergognone 34, Tortona | Poetry: Via Tortona 15

קראפט נורבגי בתערוכה Structures. צילום: Siren Lauvdal

קראפט נורבגי בתערוכה Structures. צילום: Siren Lauvdal

- 5 -

ברובע Ventura Lambrate יציגו גם השנה רבים מהמעצבים הצעירים והמרתקים ביותר, כמו גם בתי ספר לעיצוב מרחבי העולם, משוויץ ועד יפן, מצרפת ועד הודו. במה מיוחדת תוקדש לייצוג לאומי: נורבגיה הסקנדינבית מצד אחד ותאילנד האסיאתית מצד שני יציגו תערוכות המקבצות יחד מעצבים ותעשיית עיצוב, עם נגיעה למלאכות מסורתיות האופייניות להן.
Via Ventura 6, Via Ventura 15 | venturaprojects.com

- 6 -

חברת העיצוב ההולנדית Moooi ממשיכה במסורת של תצוגה מרהיבה בחלל בן 1,200 מ״ר, המחולק באמצעות הדפסי ענק של צילומים מרהיבים. השנה יהיו אלה צילומיה של האמנית Rebecca Bathory, המציגים חדרים סוריאליסטיים ונופי חלום, שבהם היופי עולה בין ההריסות והטבע פולש לסביבת האדם.
Via Savona 56 | moooi.com

מחווה של מורוסו לקריירה הארוכה של רון ארד. צילום: Tom Vack

מחווה של מורוסו לקריירה הארוכה של רון ארד. צילום: Tom Vack

- 7 -

״רון ארד אינו עוסק במובן מאליו״, מצהירה פטריציה מורוסו, שהחברה בראשותה מקדישה תערוכה מיוחדת לשיתוף הפעולה רב השנים שלה עם המעצב הישראלי הבינלאומי. התערוכה מוצגת באולם התצוגה של מורוסו במרכז העיר, ואילו במרכז הירידים החברה חושפת את הקולקציות החדשות שלה.
Via Pontaccio, 8, Brera | moroso.it

ארמונות מילאנו מתעוררים לחיים בתערוכה Mastery, עיצוב עכשווי בהשראת תור הזהב באמנות ההולנדית

ארמונות מילאנו מתעוררים לחיים בתערוכה Mastery, עיצוב עכשווי בהשראת תור הזהב באמנות ההולנדית. צילום: יח״ץ

- 8 -

125 מעצבים הולנדיים מציגים בתערוכה Masterly, תצוגת תכלית של מורשת התרבות החזותית ההולנדית, שמשלבת עיצוב, אמנות, קראפט ותעשייה. את הרקע הדרמטי מספק ארמון פרנצ׳סקו טוראטי, מבנה מהמאה ה-19 שנפתח לראשונה לקהל אחרי שיפוצים נרחבים, שהשיבו לו את זוהרו.
Palazzo Francesco Turati, Via Meravigli 7 | masterly.nu

50 כסאות מנגה, מיצב של ננדו בהשראת הקומיקס היפני. צילום: Kenichi Sonehara

50 כסאות מנגה, מיצב של ננדו בהשראת הקומיקס היפני. צילום: Kenichi Sonehara

- 9 -

סטודיו Nendo, ששיתף פעולה עם אבן קיסר בפרויקט ״Stone Garden״ במילאנו 2013, יציג את ״50 כסאות מנגה״, מיצב בהשראת אמנות הקומיקס היפנית. ננדו יוצא מצורת הכסא הפשוטה ביותר ומשלב בקווי המתאר של הכסאות פרטים אופייניים מעולם המנגה, כמו בועות דיבור או קווים וסלסולים המתארים תנועה.
Facoltà Teologica dell’Italia Settentrionale (Piazza Paolo VI, 4) | friedmanbenda.com

- 10 -

החצר של רוזנה אורלנדי, אחת מגלריות העיצוב העכשווי המובילות בעולם, הופכת בשבוע העיצוב לארץ פלאות הכוללת מלבד החנות וחדרי התצוגה גם מיצגי עיצוב של מעצבים מעולים ומפתיעים, ביניהם מרטן באס, פיט היין איק, BCXSY ונאצ׳ו קרבונל.
Via Matteo Bandello, 14/16 | rossanaorlandi.com

תגובות