מדריך אבן קיסר למילאנו 2018

שבוע העיצוב של מילאנו – אירוע הפסגה של עולם העיצוב – מושך בכל שנה אלפי מעצבים, אדריכלים ושוחרי עיצוב מכל העולם. גם השנה ריכזנו בעבורכם 10 דברים שאסור להחמיץ במסגרת האירוע שיתקיים בין 17 ל-22 באפריל, בראשם שיתוף הפעולה פורץ הדרך של אבן קיסר ו-Snarkitecture, סטודיו לאדריכלות ועיצוב מניו יורק

בפעם השישית ברציפות תציג אבן קיסר בשבוע העיצוב של מילאנו שיתוף פעולה בין־לאומי, והפעם את המיצב ״מצבים משתנים״ (Altered States) עם סטודיו Snarkitecture הניו־יורקרי. המיצב יבחן את תפקידו של האי במטבח המודרני בהשראת מצבי הצבירה המשתנים של מים כמרכיב החשוב ביותר במטבח, כפי שהם באים לידי ביטוי בטבע (קרחונים, נהרות וגייזרים) ובמטבח (קרח, מים ואדים).

המיצב יוצג במבנה ההיסטורי והמפואר Palazzo dell’Ufficio Elettorale di Porta Romana, שעמד נטוש בשנים האחרונות ומיועד לשימור והקמת מלון יוקרה. במרכז החלל יוקם אי מטבח גדול ומעוגל מדגם 5143 White Attica של אבן קיסר, שיציג בצורה טופוגרפית את השינויים במצבי הצבירה של מים – קרח, נוזל ואדים. מסביב לזירה הראשית יוקם אמפיתיאטרון שיכלול למעלה מ־250 כיסאות עשויי אבן קיסר ומתכת, תוך שימוש בשלושה דגמים מרכזיים של אבן קיסר מקולקציית מטרופוליטן החדשה של החברה.

בחמש השנים האחרונות המיצבים של אבן קיסר נכללו מדי שנה ברשימה היוקרתית של אתרי חובה בשבוע העיצוב במילאנו, שמפרסמים מגזיני עיצוב בין־לאומיים כמו dezeen או Wallpaper, וכלי תקשורת נחשבים כמו הניו־יורק טיימס והטלגרף הבריטי. לאלו מכם שמתעתדים לבקר בשבוע העיצוב של מילאנו, אספנו בנוסף לשיתוף הפעולה פורץ הדרך של אבן קיסר וסטודיו Snarkitecture עשר המלצות נוספות לאירועים, לתערוכות, למיצבים ולהשקות שלא כדאי להחמיץ.

סטודיו Snarkitecture. צילום: Alex Lukey

סטודיו Snarkitecture. צילום: Alex Lukey

1 > Altered States

המיצב של אבן קיסר ו־Snarkitecture חוקר את תפקידו של האי במטבח המודרני, בהשראת מצבי הצבירה המשתנים של מים במטבח ובטבע.

Palazzo dell’Ufficio Elettorale di Porta Romana
Corso di Porta Romana 10 • milan2018.caesarstone.com

2 > COS x Philipp K Smith

מותג האופנה COS, שבעבר שיתף פעולה עם Snarkitecture, יציג מיצב פיסולי גדל־ממדים של האמן האמריקני פיליפ ק. סמית׳ השלישי, בהשראת אדריכלות הרנסנס ושמי העיר מילאנו – פסל ארכיטקטוני תלוי־מקום שייצור חוויה אישית לכל מבקר באמצעות אינטראקציה עם אור וזמן.

Palazzo Isimbardi, Corso Monforte 35 • cosstores.com/Salone

פיליפ ק. סמית׳ השלישי. צילום: COS

פיליפ ק. סמית׳ השלישי. צילום: COS

טוקוג׳ין יושיוקה לקרטל. צילום: יח״צ

טוקוג׳ין יושיוקה לקרטל. צילום: יח״צ

3 > Salone del Mobile

ביריד המסחרי שיתקיים במרכז הירידים של מילאנו, תיערך בפעם ה־22 התערוכה הדו־שנתית לעיצוב מטבחים וחדרי אמבט, Eurocucina, שתכלול למעלה מ־120 חברות מציגות שיתמקדו בטכנולוגיה שמוטמעת במטבח העתידי. במקביל, בסלון הרהיטים צפויות השקות חדשות למותגי העיצוב המובילים, ביניהן פריטי ריהוט חדשים שעיצבו פיליפ סטארק וטוקוג׳ין יושיוקה לחברת קרטל.

Fiera Milano, Rho • salonemilano.it/en

4 > Horah, Raw Edges

חלל התצוגה של מותג האופנה Krizia יארח את סטודיו Raw Edges (יעל מר ושי אלקלעי), שחקרו את מושג שביעות הרצון. השניים יציגו מיצב הכולל 30 מנורות עשויות זכוכית יצוקה, שקיבלו את ההשראה שלהן מה״הורה״, ריקוד העם הפופולרי הישראלי.

  Spazio Krizia, Via Daniele Manin 21 • raw-edges.com

יעל מר ושי אלקלעי, Horah. צילום: יח״צ

יעל מר ושי אלקלעי, Horah. צילום: יח״צ

5 > Vitra, Typecasting

חברת ויטרה תציג תערוכה שאצר המעצב רוברט שטדלר בחלל ששימש בעבר כאולם ספורט. בתערוכה יוצגו פריטי עיצוב נשכחים של ויטרה לצד מוצרים חדשים, והמבקרים יוזמנו לגלות קשרים חדשים ביניהם ופרשנויות שונות להיסטוריה של החברה.

La Pelota, Via Palermo 10 • vitra.com

6 > Nendo: Forms of Movement

בסופר סטודיו יציג סטודיו ננדו עשרה שיתופי פעולה שונים עם יצרנים יפניים תחת התמה של תנועה, תוך שימוש בחומרים ייחודיים וטכניקות מתקדמות. התערוכה תציג לא רק את המוצרים הסופיים אלא גם תשתף את המבקרים בתהליך  היצור ובתהליך העבודה היצירתי של הסטודיו על כל פרויקט.

Via Tortona 27 • nendo.jp

סטודיו ננדו, Variations of Time. צילום: Akihiro Yoshida

סטודיו ננדו, Variations of Time. צילום: Akihiro Yoshida

7 > Rossana Orlandi

אף ביקור בשבוע העיצוב של מילאנו אינו מושלם בלי ביקור בחצר של רוזנה אורלנדי, אחת מגלריות העיצוב העכשווי המובילות בעולם, שהופכת בזמן שבוע העיצוב לארץ פלאות. בין הקולקציות החדשות שיוצגו בה השנה: קולציית מונוכרום של מותג הטאפטים NLXL עם עיצובים של פיט היין אייק, נאצ׳ו קרבונל, פיט בון, ״מרסי פריס״ ועוד.

Via Matteo Bandello 14/16 • rossanaorlandi.com

פיט בון. צילום: NLXL

פיט בון. צילום: NLXL

Ventura Centrale. צילום: FABRICA with Pierre Frey

Ventura Centrale. צילום: FABRICA with Pierre Frey

8 > Ventura Centrale

אחרי שהשיקו בשנה שעברה מתחם חדש, Ventura Centrale חוזרים להאנגרים התעשייתיים שמתחת לתחנת הרכבת של מילאנו עם תשעה פרויקטים מיוחדים של האדריכל האמריקני דיוויד רוקוול, כהנת הטרנדים לי אדלקורט, Fabrica, מעבדת המחקר של קבוצת בנטון ועוד.

Via Ferrante Aporti 9 • venturaprojects.com

9 >  Wallpaper Handmade

מגזין העיצוב Wallpaper יקיים בפעם התשיעית את תערוכת Handmade, תחת התמה של רווחה נפשית וגשמית. בתערוכה יוצגו פריטים מתחומי הריהוט, האופנה והמזון – שיצרו במיוחד בעבורה מעצבים, אמנים, יצרנים ובעלי מלאכה, בדגש על מלאכות יד.

 Mediateca Santa Teresa, Via della Moscova 28 • wallpaper.com

יעל ריבוא ל־Lexus. צילום: נמרוד גנישר

יעל ריבוא ל־Lexus. צילום: נמרוד גנישר

10 > Lexus Limitless Co-Existence

יצרנית הרכב לקסוס תגיע למילאנו בפעם ה־11 עם תערוכת פרסים בהשתתפות מעצבים צעירים מרחבי העולם תחת התמה "CO-", שעיקרה שיתוף פעולה ודו קיום. בבסיס התערוכה, שתתקיים במוזיאון המדע והטכנולוגיה של מילאנו, תעמוד האמונה שעיצוב יכול להפוך את הרגיל ליוצא דופן.

Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci, Via Olona 6 • lexus-int.com

11 > A Life Extraordinary

חברת Moooi ההולנדית תקיים שוב תצוגת תכלית ראוותנית באולם התצוגה שלה, ששטחו 1,700 מ״ר, תחת התמה ״המוזיאון לחיות נכחדות״, עם טקסטורות, צורות ופאטרנים שמתמזגים בהרמוניה באיים אקזוטיים ויצורים מסתוריים שחוזרים לחיים.

Via Savona 56 • moooi.com

 

תגובות