נא לגעת

כשהבעלים של רשת תכשיטים מקומית ביקשו מהאדריכל טל אוחיון לתכנן בעבורם חנות חדשה שתעמוד בסטנדרטים של רשתות תכשיטי היוקרה המובילות בארץ ובעולם, הקונספט העיצובי שבחר אוחיון הוא מחווה לחומרים שמהם עושים תכשיטים: מתכות ואבנים יקרות. אם באגף המתכות אוחיון השתמש בחיפויי נירוסטה בגדלים, טקסטורות ועומקים שונים, המחווה לאבנים באה לידי ביטוי בשיתוף פעולה ייחודי בין אוחיון לאבן קיסר, במסגרתו קיבל גישה אל חומרי הגלם שמהם עשויים משטחי הקוורץ, ועיבד אותם במיוחד עבור החנות – בכדי לדמות את אבני היהלומים במצבם הטבעי והלא מלוטש.

_MG_0038

הקיר בחנות התכשיטים בהשראת אבני חן במצבן הגולמי בטבע. צילום: אלעד שריג

_MG_0058

צילום: אלעד שריג

״ניסיתי לחפש את החומר המתאים עד שהגעתי לגבישי הקוורץ ומשם מהר מאוד נוצר החיבור עם אבן קיסר, שמשתמשת באבנים האלה כחומרי גלם ללוחות״. אוחיון, שעובד כאדריכל מזה 15 שנים, יצא לדרך עצמאית לפני שש שנים ומאז הוא עוסק במקביל בפרויקטים בעבור המגזר הפרטי והציבורי, החל מבתים פרטיים ודירות ועד לחללים ציבוריים, דירות לדוגמה, משרדי מכירות ועוד.״

_MG_0102

צילום: אלעד שריג

תהליך העיבוד של המשטחים היה מאוד מאתגר, והוא נבע מהחזון שהקיר אמור להיראות ממש כמו מחצב טבעי עם סידור רנדומלי של אבנים. בחרתי בתמהילים שונים של גבישים, גם ברמה של הצבע וגם ברמה של הגודל. ייצרנו כמה לוחות ואבות טיפוס עד שהגענו לאבטיפוס הקיים שהתבסס על טהרת הגבישים הלבנים, ונתן את האימפקט הכי קרוב ונקי לטבע. הגביש מוצג בצורה נקייה בלי שום דבר שמכסה אותו, וכל מי שרואה את הקיר רוצה לגעת בו״.

פרויקט נוסף שתכנן אוחיון ועשה שימוש באבן קיסר הוא משרד מכירות לפרויקט נדל״ן בוטיק ברמת השרון, שכלל שדרוג של מבנה טרומי ומתיחת פנים שמטרתה להעניק למשרד מראה יוקרתי כמו היה מדובר במלון בוטיק. לדלפק המכירות בכניסה בחר אוחיון במשטחי אבן קיסר מדגם 6003 שמדמים את אבן הגרניט השחורה, והתאים אותה לסגנון הנגרות העשיר, ״שיוצר אווירה אריסטוקרטית העושה שימוש בריהוט ואביזרים בסטנדרט גבוה, המשלבים פריטים ואלמנטים של צבעי זהב ושחור״.

!cid_DE9114E8-0B25-491D-9091-7EC6D4380B7F@home

עיצוב יוקרתי באווירה של מלון בוטיק- משרד מכירות שעיצב האדריכל טל אוחיון. צילום: עודד סמדר

!cid_3B624746-4B58-455B-924B-6295FB8DC0BE@home

צילום: עודד סמדר

כשהתבקש אוחיון לתכנן דירת פנטהאוז בנתניה – בחר הפעם בקו בהיר ופתוח הרבה יותר. "החומרים בהם בחרתי להשתמש עבור הפנטהאוז הם כאלו שיצרו תחושה של מרחב", מספר אוחיון. "אחד המוטיבים המרכזיים הוא עבודת נגרות פורניר טיק משוחזר בגימור של 100% ברק, המתגלה בדרכים שונות ברחבי הדירה."

חלל הדירה שעיצב האדריכל טל אוחיון. צילום: עודד סמדר

החלל המרכזי בפנטאוז שעיצב האדריכל טל אוחיון . צילום: עודד סמדר

האי השחור מדגם ונילה נואר 5100 במרכז המטבח מעניק מראה דרמטי לחלל. צילום: עודד סמדר

_DSC2844AAA copy

דגש רב הושם בבחירת התאורה בחלל. צלם : עודד סמדר

התאורה היוותה מרכיב חשוב בתכנון הדירה, ולאורך כל הדרך דאג לאחד את גווניה הגלויים והסמויים, ולהתאימה לצבעי הקוורץ הבהירים של אבן קיסר בהם השתמש. "המטבח, למשל, כולו על טהרת הצבע הלבן, למעט אי העבודה אותו רציתי דווקא להבליט" – אי דומיננטי באורך שישה מטרים העשוי אף הוא ממשטח אבן קיסר מדגם 5100.

בחדרים "הרטובים" של הדירה השתמש אוחיון בטכניקת ה"קאט-טו-סייז", עם משטחי אבן קיסר שהותאמו במיוחד עבור החדרים: יציקת אבן-קוורץ ענקית אחת המטפסת מן הרצפה דרך הקיר אל התקרה, ויוצרת התרחשות עיצובית דרמטית. "זה היופי בעבודה עם אבן קיסר, הגמישות, והיכולת לענות כל צורך וכל חלום, מהסולידי ועד הפרוע ביותר."

_DSC2712AAA copy

צילום: עודד סמדר

_DSC2923AAA copy

טכניקת Cut To Size: ציקת אבן -קוורץ ענקית אחת המטפסת מן הרצפה דרך הקיר אל התקרה צילום: עודד סמדר

״אני רואה במקצוע שלי שליחות" מסכם אוחיון. "התפקיד שלי הוא להגשים את החלומות של הלקוחות ולא את החלומות שלי. אם מגיע לקוח שהסגנון שאליו הוא מתחבר הוא סגנון כפרי פרובאנסי, אני לא אהפוך אותו לאוהב אדריכלות נקייה, מודרנית ומינימליסטית. אני אכניס את הנגיעות שלי, את הדרך שבה אני מפרש את הסגנון, אתאים את עצמי ואקפיד על כל הפרטים".

תגובות