על הסקאלה שבין הנועז לאמורפי

Statuario Maximus 5031. צילום: Tom Mannion

Statuario Maximus 5031. צילום: Tom Mannion

בבואה לתאר את קולקציית קיץ 2016 של בית האופנה הצרפתי היוקרתי Céline, אמרה פיבי פילו, המעצבת הראשית של המותג (שעזבה לפני כמה ימים את בית האופנה לאחר שנים רבות של עבודה), שהקולקציה מיועדת לאישה כמוה, שקצב החיים האורבני גורם לה לשאוף לגעת עם הרגליים בחול ובקרקע. הקולקציה משלבת צבעי חול, לבן והדפסים אמורפיים בשחור ולבן, בדומה למותגי עיצוב יוקרתיים ועכשווים אחרים כמו Acne, שהציגו אף הם קולקציה בטוטאל לוק המאופיינת בצבעוניות של חול, צבעי לבן ובז׳ בהירים, עם נגיעות של ירוק או כתום בוהק.

1111 Vivid White

1111 Vivid White. צילום: Tom Mannion

את הבחירה בטוטאל לוק הבהיר מכנה חוקרת הטרנדים נתלי יצחקוב כהד (Echo) למה ששלט בשנה שעברה, בשיחת המשך לכתבה שפרסמנו בבלוג על הטרנד הלבן: ״הניסיון להיאחז בנורמליות – תוך מראית עין של סגפנות, בתוליות וניקיון – הוא מראה ותגובת נגד לעידן שאנחנו חיים בו, עמוס בגירויים שמספקות הרשתות החברתיות כמו אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר ועוד. על פי חוקי הפיזיקה, כדי שהד יהיה במיטבו עליו להיות בחלל גדול וריק עם קירות חלקים, מה שמאפשר לו לחזור באופן מסודר ולא להתפזר. אם נקביל זאת לעולם העיצוב, כדי שתגובת הנגד לרעש מבחוץ תהיה אפקטיבית, השאיפה היא שהחלל יהיה כמה שיותר נקי על מנת שנחיה בשלום ושקט בבית״.

השאיפה לשקט ולניקיון באה לידי ביטוי גם בטרנדים הקשורים לצבע, כפי שיצחקוב מחלקת אותם לשתי סקאלות. הסקאלה הראשונה מאחדת את הצבעים השקטים, גם אם לפעמים הם נראים ״שבורים״, ואילו הסקאלה השנייה היא הרועשת והאמורפית. ״הצבעים הבהירים פונים לקהל מתקדם יותר. למרות שאלה לכאורה צבעים נעימים, יש בהם משהו נועז. בלבוש אנחנו אוהבים בדרך כלל דברים כהים יותר, עם אפור, שחור או לבן כחולצת בסיס, ומי שיאמץ את הטוטאל לוק הבהיר יהיו אנשים שפתוחים יותר לאמץ חידושים.

5104 Tuscan Dawn

5104 Tuscan Dawn. צילום: Tom Mannion

5211 Noble Grey

5211 Noble Grey. צילום: Tom Mannion

״זה נכון גם בבחירת צבע לקירות בבית או בבחירה של משטחי עבודה: כמו בבגדים, יש פחד בלבחור בצבע בהיר שנוטה יותר להתלכלך, אבל הפחד הולך וקטן גם כי הטכנולוגיה מאפשרת לנקות ביתר קלות, וגם כי זה בסדר להתלכלך, זה אומר שאתה אנושי. זה לא הגיוני שהכל יהיה מגוהץ ונקי או שהשיש שלך יהיה תמיד מבריק. הבית הוא לא חנות חרסינה מושלמת שלא נותנת לך תחושה של בית״.

אבן קיסר מתחברת לטרנדים ומשיקה את קולקציית הצבעים החדשים לשנת 2016, שמושקת בימים אלו. דגם 5031 Statuario Maximus מציג מראה מרשים של עורקים דומיננטיים כהים ועדינים המשתלבים יחד, בגוונים שונים של אפור, בהשראת אבן הססטואריו. העורקים מוצגים על גבי  רקע לבן עשיר בתת עורקים עדינים הפזורים לאורך המשטח.

5211 Noble Grey עוצב בהשראת דגמי השיש העשירים, הדגם ומציג רקע עמוק, עשיר ומדויק של שיש אפור. הדגם מעוטר בוורידים כהים טבעיים ומתאים לאוהבי עיצוב קלאסי. 5104 Tuscan Dawn מציג חגיגה מרגשת של אלמנטים הקיימים בטבע יחד עם צבעוניות עדכנית. הרקע בגוון חום חאקי בשילוב עם עורקים בגוון קרמי מעניק לדגם מראה מוצלח של צבע בהשראה טבעית עם גוון סופר עכשווי.

5211 Noble Grey

5211 Noble Grey. צילום: Tom Mannion

אל דגמי הסדרה הטבעית מתווסף דגם חדש לסדרה הקלאסית דגם, 1111 Vivid White - הלבן החדש של אבן קיסר – הוא הדגם הלבן ביותר במניפת של הדגמים של החברה. המראה המינימליסטי והקלאסי שהצבעים החדשים של אבן קיסר מעניקים למטבח, נותנים פרשנות עכשווית למי שמחפש פשטות ונינוחות תוך שמירה על יתרונות כמו איכות, עמידות ותחזוקה קלה.

Statuario Maximus 5031

Statuario Maximus 5031. צילום: Tom Mannion

5104 Tuscan Dawn

5104 Tuscan Dawn. צילום: Tom Mannion

 

תגובות