5=2+2

מה קורה כשמדרגות הופכות להיות דלפק קבלה, כששידת מדפים בולעת מנורה, וכשמקלחת פוגשת שולחן?

את התשובה תוכלו לגלות במיצב של אבן קיסר בתערוכת העיצוב השנתית של מרכז הבנייה, שתתקיים השנה במתחם התחנה בתל אביב בין התאריכים 21-24.6. בהמשך למיצב שהציגה אבן קיסר בתערוכה של השנה שעברה, גם השנה קהל המבקרים יוכל להתרשם כיצד אפשר למתוח את גבולות המחשבה ולהציג שימוש חדשני ומקורי בחומרים, בצבעים ובטקסטורות.

שולחן קערה. הדמייה: סטודיו producks

שולחן קערה. הדמייה: סטודיו producks

״לכבוד שבוע העיצוב הישראלי 2017 התבקשנו על ידי אבן קיסר לתכנן מיצב תחת הכותרת ׳אבן קיסר יוצאת מהמטבח׳״, מספרים גיל שפי ויואב אבינועם, בעלי סטודיו producks, על שיתוף הפעולה שלהם עם אבן קיסר; ״לצאת מהמטבח ולייצר כמה שיותר ישומים של חיפוי וריצוף ואייטמים של שימוש יום יומי לבית באמצעות משטחי אבן קיסר. כשבחנו את חומרי הגלם הופתענו לגלות את המגוון, העושר והסקאלה הרחבה שבקולקציה, ואת אותו מנעד רחב של אפשרויות רצינו להעביר לאובייקטים שיוכלו לגרות את הדמיון של המבקרים ולגרום להם לרקוח בראשם שימושים שונים באבן קיסר, שאינם עומדים לנגד רוחם בפרקטיקה היום־יומית שלהם.

״כך, בחרנו לעצב מספר אובייקטים סוריאליסטיים המחברים אוביקטים שונים לבני כלאיים שייבחנו וידחפו את עולם העושר והדמיון אל הקצה ומעבר אליו, וימשכו את קהל המבקרים לעשות את אותו הדבר: לדמיין, לחשוב ולתכנן באילו מקומות חדשים הם היו רוצים לעשות שימוש בחומר״. דגמי קולקציית 2017 החדשה של אבן קיסר שולבו בחללים השונים של הביתן בשישה אוביקטים, המספקים הצצה ראשונה לשני דגמים חדשים נוספים שעדיין לא הושקו: 4011 במראה בטון לבן ו־4601 במראה בטון משולב בטרצו.

ספסל ירח. הדמייה: סטודיו producks

ספסל ירח. הדמייה: סטודיו producks

מקלחת באלכסון. הדמייה: סטודיו producks

מקלחת באלכסון. הדמייה: סטודיו producks

כל אובייקט הורכב מזוג מוצרים שאינם עובדים יחדיו בהכרח, לדוגמה, מדרגות משטח ומנורה: מדרגות שהופכות להיות דלפק קבלה קליל; אור מדף: שידת מדפים ״stand alone״, ש״בלעה״ מנורה עם אהיל שיוצא מתוך החומר; שולחן קערה: שולחן אוכל ומשטח אלכסוני המשמש כקערת פירות, שבוחנים את היחסים בין האוביקטים ולוקחים אותם לקצה; קפה ואגרטל: ואזה שמוטמעת ברגל של שולחן קפה, ומנהלת שיח בין ההיסטוריה של עולם הריהוט לעולם הצומח; ספסל ירח: ספסל שהמשענת שלו משמשת כמחיצה, שמחלקת את החלל; ומקלחת באלכסון: מקלחת ש״פגשה״ שולחן או מדף, שמתקיימים ביניהם יחסי תלות שלא מאפשרים להם לעמוד ללא התמיכה אחד של השני.

״הבחירה לעבוד בלוחות ולא לייצר קופסאות היא מתוך רצון לאפשר למבקרים בתערוכה לחוות את החומר בצורתו הגולמית (כמעט), ולאפשר להם להתרשם מהטקסטורות העשירות והצבעוניות על גבי לוחות שלמים וגדולים״, מסכמים שפי ואבינועם שיתוף פעולה מוצלח נוסף  עם אבן קיסר, לאחר מספר שיתופי פעולה מוצלחים שביצעו בעבר, במסגרתם עיצבו השניים בעבור אבן קיסר מגוון מוצרים, בהם סטנדים, ערכת אדריכלים וה־Super House שהוצג בשבוע העיצוב בשנה שעברה ועוד. השניים עוסקים בעיצוב מוצר וריהוט עבור חברות מובילות בארץ ובעולם ופעילים מאוד בזירת העיצוב הבין־לאומית, בין היתר במסגרת תערוכות וכנסים מובילים, בהם שבוע העיצוב במילאנו ועוד.

קפה ואגרטל. הדמייה: סטודיו producks

קפה ואגרטל. הדמייה: סטודיו producks

מדרגות, משטח ומנורה. הדמייה: סטודיו producks

מדרגות, משטח ומנורה. הדמייה: סטודיו producks

אור ירח. הדמייה: סטודיו producks

אור מדף. הדמייה: סטודיו producks

תגובות