80% לקוח, 20% עיצוב

בשנת 2012 פתח ליעד יוסף משרד עצמאי הכולל כיום שני סניפים, במרכז ובצפון הארץ. המשרד עוסק בעיצוב ובתכנון של חללי מגורים, חללים מסחרים וחללים ציבוריים, כמו חנויות הנוחות של דור אלון, רשת הגלידריות לה גופרה ועוד.

דירת רווק בעיצוב ליעד יוסף. צילום: אלעד גונן

דירת רווק בעיצוב ליעד יוסף. צילום: אלעד גונן

במכללת קווים יוסף עומד בראש התמחות בעיצוב מטבחים בלימודי עיצוב הפנים. משך ההתמחות הוא שבעה חודשים, ״מסלול אינטסיבי וארוך״, שכולל הבנה של תכנון ושרטוט תכניות מטבחים, תכניות נגרות, הכרות עם מגוון חומרים רחב וסיורים מקצועיים. ״זה כמו לבחור התמחות בלימודי רפואה״, הוא אומר בחיוך. ״אתה הולך לרופא משפחה שמפנה אותך לקרדיולוג. וגם בעיצוב, יש כאלו שבוחרים להתמחות רק בעיצוב מטבחים״.

לדברי יוסף, האטרקטיביות בעיצוב מטבחים נובעת מכך שבשנים האחרונות המטבח הפך לכוכב הראשי של עיצוב הפנים. ״המטבח הוא החדר הכי יקר בבית, והוא החדר הראשון שאנחנו מתכנים. כל התשתיות עוברות דרכו – חשמל, גז, אינסטלציה, אשפה – וגם אם תקבל את המפתח מהקבלן בעוד שנתיים, את התוכניות צריך לסגור בתוך חודש כדי שיהיה אפשר להתקדם עם שאר חדרי הבית״.

מה המגמות שאתה מזהה בעיצוב מטבחים עכשווי?

״פעם המטבח היה סגור בחדר נפרד אבל היום הוא חלק מ׳אופן ספייס׳ גדול: אפשר לראות את זה גם במסעדות ובבתי קפה, שהשף מבשל ומכין בהם את האוכל מול העיניים של הסועדים. פעם גם היו מסתפקים במטבח אחד, והיום בבתים רבים יש כמה מטבחים – המטבח הראשי, מטבח החוץ, ואם יש קומת מרתף אז גם שם יש מטבחון.

״גם הטכנולוגיה משפיעה על עיצוב המטבח: היום כל הזמן יוצאים לשוק קולקציות ודגמים חדשים, ואם פעם היינו מסתפקים בכיריים, בכיור ובמקרר, כיום אנחנו מחלקים את המטבח ליותר אזורי עבודה כדי לייעל את תהליך הכנת המזון: בישול ואפייה, ניקיון, אחסון כלים, אזור עבודה וכן הלאה״.

צילום: אלעד גונן

צילום: אלעד גונן

רשת הגלידריות לה גופרה. צילום: אלעד גונן

רשת הגלידריות לה גופרה. צילום: אלעד גונן

מעבר להבטים הטכניים, מה חשוב לדעת כשמתכננים מטבח?

״השאלה היא לא מה יפה יותר אלא מה נכון יותר. לכל לקוח יש דרישה אחרת, ולכן אנחנו יושבים עם הלקוח ובודקים מה הצרכים שלו, מה הוא רוצה לקבל, מה הוא ממש לא אוהב, ולפי זה בוחרים את החומרים ואת צורת המטבח.

״הדבר הכי חשוב בכל פרויקט, במיוחד בהתחלה, זה להבין מי הלקוח שלי: 80 אחוז מהעבודה זה להבין מי הלקוח, 20 אחוז זה העיצוב. אחרי שאתה מבין את זה הרבה יותר פשוט להגיע לשלב הסקיצות. בכל מקרה אני לא מצעב רק מה שאני אוהב או מה שמוצא חן בעיניי. אני בעל מקצוע שעושה מה שהלקוח צריך, מייעץ לו מה נכון יותר ומה פחות. יש בתים שלא הייתי גר בהם דקה אחרי שעיצבתי אותם, אבל הלקוח היה מרוצה, זה התאים לצרכים שלו, וזה מה שחשוב״.

מטבח בדירת רווקים בעיצוב ליעד יוסף. צילום: אלעד גונן

מטבח בדירת רווקים בעיצוב ליעד יוסף. צילום: אלעד גונן

לאחרונה עיצוב יוסף דירת רווק במושב בצפון הארץ, שהחליט לבנות בית לעצמו, אבל רצה משהו חם ומזמין, כדי שכשיגיע הרגע להקים משפחה הבית יתאים גם למצב החדש. ״המטבח השחור נולד מתוך נוף הבזלת שבסביבה, ולכן השתמשתי במשטח העבודה מתוך קולקציית העורקים של אבן קיסר, תוך שילוב בין קווים אמורפיים לבין צבעים גבריים יותר. יכולנו ללכת על מטבח קטן לרווק אבל היה לנו חשוב לתכנן מטבח שמתאים למשפחה, שכולל את כל מה שצריך, מטבח פעיל – או שלפחות ייראה פעיל – שמי שייכנס אליו יגיד ׳אני רוצה לגור פה׳״.

צילום: אלעד גונן

צילום: אלעד גונן

את החיבור לאבן קיסר מסביר יוסף במגוון הרחב של הדגמים ובאין ספור האפשרויות שמציעה החברה. ״אני אוהב לעבוד עם אבן קיסר בגלל העמידות והחוזק של החומר, ובשל העובדה שהמשטחים לא סופגים רטיבות: אני לא שומע מהלקוחות תלונות, יש לי שקט תעשייתי, ולי כמעצב מאוד נוח שיש מי שמגבה את המוצר, בנוסף על תו התקן הסניטארי שחשוב כשמתכננים פרויקטים מסחריים וציבוריים.

״ולא פחות חשוב, זו גם גאווה ישראלית״.

singel4-liad_yosef

צילום: אלעד גונן

singel3-liadyosef

צילום: אלעד גונן

singel-liad_yosef

צילום: אלעד גונן

תגובות