לגעת בחומר

בתערוכה GAMVEGAM שהתקיימה במהלך חודש נובמבר ביריד העיצוב והאמנות "צבע טרי", הציגו אבן קיסר וגלריית Design Space עבודות מאת 11 מעצבים ישראלים שהוזמנו למתוח את גבולות החומר

יריד האמנות "צבע טרי", שבשש השנים האחרונות הפך לאירוע המחבר בין אמנות לקהל הרחב, שילב בתוכו זאת השנה השנייה גם את התערוכה "עיצוב טרי", במטרה לתת במה למעצבים מבטיחים בתחילת דרכם, ולקדם עיצוב במיטבו.

העיצובים של תערוכת GAMVEGAM, עבור גלריית Design Space, יחד עם אבן קיסר, שהוצגו ביריד, עושים שימוש מפתיע במשטחי הקוורץ של אבן קיסר: אגרטלים, סכיני שולחן, שעוני קיר, ספרייה, מנורות ועוד שלל חפצים תלת-ממדיים המותחים את גבולות החומר אל מעבר למשטח ובוחנים את יכולותיו כחומר גלם לכל דבר.

עבודתם של המעצבים החלה בסיור במפעלי אבן קיסר: "הסיור במפעל היה משהו שְדָרַך אותנו להסתכל על החומר, ולעצב מתוך מודעות ליכולות שלו", סיפר המעצב איתי לניאדו. "הופתענו לגלות את הטכנולוגיה של אבן קיסר, שמצליחה לייצר באופן תעשייתי טקסטורה שלא חוזרת על עצמה. זה היה מקור השראה גדול לאובייקט הסופי שלנו", הוסיפה המעצבת שירה קרת.

GAMVEGAM בתהליכי עבודה

GAMVEGAM בתהליכי עבודה

GAMVEGAM

GAMVEGAM

ואזות בעיצובם של שירה קרת ואיתי לניאדו לתערוכת GAMVEGAM

ואזות בעיצובם של שירה קרת ואיתי לניאדו לתערוכת GAMVEGAM. צילום: רמי מימון

 

שם התערוכה – GAMVEGAM – בא לתאר את האובייקטים המתקיימים בטווח שבין עיצוב לאמנות. בעולם היצירה העכשווי, הגבולות מיטשטשים: עיצוב משלב עבודת יד וסדרות קטנות, ואמנות נוגעת לא פעם בתיעוש ופונה להמונים: "המיזוג בין המושגים עיצוב, מלאכת יד וייצור משקף את אופן החשיבה המוקדם ביותר על אמנות", כותבות אמי שחר וסלומה פקיאל מ-Design Space בקטלוג התערוכה. "אבן קיסר היא היצרנית הישראלית היחידה של משטחי קוורץ, ובין החברות המובילות בעולם בתחום. שיתוף הפעולה הזה משלב עיצוב תעשייתי עם פריטי עיצוב־אמנות ייחודיים ועכשוויים, תוך שילוב בין מלאכת יד, טכנולוגיה וניסוי".

GAMVEGAM

GAMVEGAM

הפריטים השונים הוצעו למכירה ביריד "צבע טרי", שהתקיים השנה בין התאריכים 4–8 בנובמבר, בהיכל הספורט העירוני החדש של תל אביב, ליד גני יהושע.

מראה בעיצובם הסטודיו Andrevshay לתערוכת GAMVEGAM

מראה בעיצובם הסטודיו Andrevshay לתערוכת GAMVEGAM. צילום: רמי מימון

Screen shot 2014-11-14 at 8.18.56 PM

תערוכת GAMVEGAM של גלריית design space בשיתוף עם אבן קיסר. צילום: רמי מימון

GAMVEGAM

GAMVEGAM

GAMVEGAM

GAMVEGAM

fresh_04

GAMVEGAM

תגובות